Aplikacje, które ułatwią życie domowe

Ilość dostępnych obecnie aplikacji, które ułatwiają lub uprzyjemniają życie jest ogromna. Śmiało można powiedzieć, że znajdzie się aplikacja do wszystkiego. Dlatego dziś wybraliśmy kilka ciekawych aplikacji, które związane są z prowadzeniem domu. Sprawdź, co ułatwi ci codzienne życie i sprawi, że stanie się ono łatwiejsze, tańsze i prostsze.

APLIKACJA MOBILNA GESTOR

Autorska aplikacja firmy Gestor została stworzona specjalnie z myślą o mieszkańcach nieruchomości administrowanych przez tego zarządcę. Ma za zadanie ułatwić  codzienne życie lokatorów i sprawić, że załatwianie bieżących spraw stanie się jeszcze prostsze. Aplikacja Mobilna Gestor pozwala zgłosić usterkę czy awarię, którą mieszkaniec zauważy na terenie posesji. Bez konieczności udawania się do zarządcy czy nawet dzwonienia. Jedno kliknięcie w aplikacji pozwoli załatwienie problemu.

Gestor pomyślała także o mieszkańcach, którzy chcą być na bieżąco z opłatami za mieszkanie – w aplikacji znajdą wszystkie aktualne płatności.

Ponadto w aplikacji można znaleźć bieżące komunikaty dotyczące danego budynku oraz najważniejsze telefony m.in. do zarządcy. Aplikacja jest intuicyjna i niezwykle prosta w obsłudze, dzięki czemu nawet mniej zaawansowani technologicznie mieszkańcy z łatwością sobie z nią poradzą.

Aplikacja jest bezpłatna.

KALKULATOR KOSZTÓW ENERGII

Prosta w obsłudze aplikacja, która pozwoli kontrolować zużycie energii w domu. Potrzebne są tylko 3 informacje: jaka jest moc urządzanie, ile kosztuje 1 kWh oraz jak długo dane urządzenie pracuje na przestrzeni doby. Aplikacja „Kalkulator kosztów energii” pokaże koszt pracy każdego urządzenia na dobę, co łatwo pokaże, który sprzęt generuje największe koszty. Pozwoli to wprowadzić działanie zaradcze: zmienić żarówki na ledowe, wymienić lodówkę na nową i bardziej energooszczędną, wyłączać komputer, gdy jest nieużywany.

Dedykowana dla każdego, kto jest zaskoczony wielkością swoich rachunków za prąd.

Aplikacja jest bezpłatna.

FIBARO

Aplikacja „Fibaro” dedykowana jest co do zasady właścicielom domów jednorodzinnych, ale niektóre jej funkcje będę przydatne także mieszkańcom domów wielorodzinnych, a nawet bloków. Jest to bezprzewodowy system umożliwiający kontrolę i zarządzanie budynkiem bądź mieszkaniem.

Aplikacja „Fibaro” pozwala na sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, systemem alarmowym, oknami, roletami. Zarządzanie możliwe jest z każdego miejsca na świecie.

System oparty jest na bezprzewodowej technologii Z-Wave, dzięki której możliwa jest kontrola większości urządzeń elektrycznych w domu.

Aplikacja jest bezpłatna.

SORTLY

Czy zdarzyło ci się wywracać dom do góry nogami w poszukiwaniu gumowych butów do wody przed wyjazdem zagranicznym? Czy nigdy nie wiesz, gdzie schowałeś pompkę rowerową, ubiegłoroczne kurtki zimowe dla dziecka czy kask narciarski? A może brak ci informacji, co gdzie leży w kuchennych szafkach? Jeśli tak, koniecznie zainstaluj na swoim telefonie aplikację „Sortly”. To prosta aplikacja  do zarządzania wyposażeniem domu. Pozwala zrobić swoistą inwentaryzację wszystkiego, co znajduje się w domu i przypisać przedmioty do poszczególnych miejsc.

Aplikacja jest bezpłatna.

 

 

 

Galeria