Bożonarodzeniowy wieniec na drzwi - dekorujemy mieszkanie w bloku

Spoglądając na domy jednorodzinne, wiele osób podziwia, jak pięknie są ozdobione na święta Bożego Narodzenia. Lampki na dachu, wieniec na drzwiach, ubrane choinki w ogrodzie, a czasem nawet sanie Mikołaja przed domem - pomysłów jest wiele, a i posiadanie domu daje duże pole do popisu. Czy mieszkając w bloku nie możemy sobie pozwolić na świąteczne ozdoby na zewnątrz budynku? Z pewnością nie na wszystkie, ale kilka pomysłów z powodzeniem można wprowadzić w życie. Jednym z najprostszych, ale i najbardziej efektownym jest bożonarodzeniowy wieniec na drzwi.

 

Atmosferę świąt można robić nie tylko za sprawą choinki, warto także przyozdobić inne części domu – udekorować balkon lampkami, spryskać sztucznym śniegiem okna, zawiesić na firankach gwiazdy bożonarodzeniowe i w końcu zawiesić na drzwiach mieszkania ozdobny, świąteczny wieniec. Może wisieć od środka, na wewnętrznej stronie drzwi, ale my gorąco zachęcamy, aby ozdobić drzwi od zewnątrz. Dzięki temu świąteczną atmosferę będzie czuć już na klatce schodowej.

Wieniec na drzwi można kupić gotowy, można też spróbować zrobić go samodzielnie. Wbrew pozorom nie jest to trudna rzecz, tym bardziej, że można wybierać z różnych rozwiązań: np. wieniec z tradycyjnych choinkowych gałązek, wieniec z bombek, winiec z materiału.

A poniżej podpowiedzi, jak wykonać bożonarodzeniowe wieńce na drzwi.

Wieniec z gałązek choinkowych

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZEI2TFi5Y4M

 

Wieniec z bombek

https://www.youtube.com/watch?v=Np0X1JqHv7Y

 

Wieniec z szyszek

https://www.youtube.com/watch?v=qXKJ4aG0EPA

Galeria