Najdroższy dom w Stanach Zjednoczonych kosztuje 188 mln dolarów, chętnych brakuje

Dwa lata temu, w 2016 roku, do użytku został oddany najbardziej luksusowy i najdroższy dom w Stanach Zjednoczonych. Rezydencja mieści się w Bel Air, prestiżowej dzielnicy Los Angeles, a w styczniu 2017 roku, kiedy to został wystawiony na sprzedaż, jego cena wynosiła 250 mln dolarów. Jest to absolutnie najdroższy dom, jaki można dostać w USA.

Przez ponad 1,5 roku dom nie znalazł kupca, dlatego obecnie cena uległa obniżeniu aż o 62 mln i wynosi 188 mln dolarów. 

Najdrożdzy dom świata - skąd ta cena?

Wyjściowa cena domu to w przeliczeniu na złotówki ponad 1 miliard złotych. Co znajduje się w tym niezwykłym domu, że kwota jest tak astronomiczna? Przede wszystkim jest ogromny: ma 3,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni a same tarasy to aż 1500 metrów2. 

Dom ma 12 sypialni, a każda z nich wyposażona jest w łazienkę i garderobę. Łącznie w całym domu jest 21 łazienek oraz szereg innych pomieszczeń:

- salon masażu,

- kręgielnia,

- sala kinowa,

- pomieszczenia biurowe z nowoczesnymi meblami.

W tym niewiarygodnym domu nie zabrakło mniej i bardziej potrzebnych udogodnień, m.in lądowiska dla helikopterów oraz ściany z cukierków, której wykonanie wyniosło 200n tysięcy dolarów. Architekci nie żałowali pieniędzy wymyślając projekty - samo urządzenie sali kinowej wyniosło 2 miliony dolarów. Ależ cóz się dziwić skoro sala została stworzona w stylu Jamesa Bonda, a 40 wygodnych foteli kinowych zostało obleczonych w najlepszą skórę. 

Właścicielem budynku jest Bruce Makowsky, znany w Stanach Zjednoczonych jako specjalista od sprzedaży najdrożdzych i wyjątkowych nieruchomości. Razem z agentem nieruchomości, odpowiedzialnym za sprzedaż rezydencji wymyślili oryginalny sposób, który ma odsiać ciekawskich niezainteresowanych kupnem, a tylko chcących obejrzeć ten osławiony dom. Warunkiem wejścia do domu i zapoznania się z ofertą było przedstawienie zaświadczenia, że posiada się miliard dolarów w gotówce. Teraz, gdy cena uległa obniżeniu, być może i ta kwota zostanie zmniejszona. 

Tu zobaczysz prezentacje domu: youtu.be/W7hCQi5BWd8

Kupujesz nie tylko dom, czyli nowa definicja luksusu

Kupując najdroższy dom w Stanach Zjednoczony, nabywca nie otrzymuje jedynie ekskluzywnie wyposażonego, ogromnego budynku. Na wyposażeniu jest również garaż, a w nim kilknaście modeli lukusowych aut, m.in.  Pagani Huayra, Mercedes “Von Krieger” z 1936 roku, Ferrari 488 czy Rolls Royce’a Dawn. Samochody są do wyłącznej dyspozycji właścicieli. Kolekcja aut oceniana jest na ok. 30 mln dolarów. Przyszły właściciel wraz z zakupem domu zyska nie tylko lądowisko dla helikoperów, ale i sam helikopter, który jest w pakiecie z domem. 

W budynku znajdują się liczne dzieła sztuki - obraz i rzeźby. 

W cenie domu znajduje się również 7 pracowników opłaconych na 2 lata z góry. Sa to m.in. kucharz, masażysta, ogrodnik, pokojówka. 

Dom połozony jest w Bel Air, posiada nie tylko bajeczny widok na miasto, ale jest także ortoczony fosą, co zapewni przyszłym mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa. 

Foto: zdjęcie ofertowe / 924belair.com
 

 

 

 

Galeria